מאלף כלבים – איך בוחרים מאלף כלבים מומלץ

בחירת מאלף כלבים לכלבך היא בחירה חשובה שתשפיע רבות על חייך וחיי משפחתך בשנים הקרובות. שכן כלבך האהוב הוא חלק חשוב במעגל המשפחתי ובחירת הדרך לחנכו היא בחירה כבדת משקל.

במרכז הכלבני עמוס שיבולי תמצאו צוות מאלפים מקצועי ומוסמך שיאלף את כלבכם לרמה הגבוהה ביותר ולכל צורך. 

למידע נוסף חייגו

עמוס שיבולי בעת אילוף כלב

התאמת המאלף הנכון לסוג האילוף הרצוי

מאלף כלבי תקיפה

מהי ההכשרה והסמכויות המקצועיות שמקבל מאלף כלבים  – מה באמת חשוב?

מאלף כלבים אינו מקצוע מוכר בישראל ע”י משרד העבודה והרווחה בדומה למקצועות רבים אחרים כמו למשל: מטפלים ברפואה אלטרנטיבית או שרברבים.

אף על פי כן, ישנם בתי ספר רבים ובכללם מכללות ואוניברסיטאות המנפיקים תעודת מאלף כלבים הנושאת את שם המוסד – וזאת למרות שמדובר בקורס פרטי לכל דבר. בחלק מהמקרים תעודת ההכשרה אף נושאת את שם המאלף המוביל של אותו גוף.

לצד מציאות רווחת זו, ישנם מאלפי כלבים שהגיעו עם תארים והכשרות שונות מחו”ל, יש מאלפים אוטודידקטים (אחד הבולטים מבניהם הוא הוא סיזאר מילן), יש מאלפים בוגרי כוחות הביטחון והצבא וכמובן ישנם המדריכים המוסמכים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

 

מאלף כלבים שקול לטכנאי מחשבים, רופא שינים או כל איש מקצוע אחר שלך אין כלים לבחון את עבודתו ואת/ה נדרשים לסמוך על חוות דעתו ושיקוליו המקצועיים.

במקרה הנ”ל מדובר במערכת יחסים שהמאלף נדרש להדריך אותך ובני משפחתך ויהיה לו משקל רב בעיצוב האווירה בביתך בשנים הקרובות.

לכן, השיקולים המרכזיים בבחירת מאלף יהיו :

  • החיבור האישי הראשוני שייווצר עם המאלף
  • המקצועיות (וזה לא תמיד אומר שתשמע את הדברים שרצית לשמוע…)
  • ותק בתחום וניסיון
  • המלצות
  • אמינות
  • ומעל לכל – תחושה נוחה וחיבור אישי שייווצר עם המאלף.

כמי שפועל בתחום שנים רבות ועוסק גם בהרחבת הידע של מאלפים פעילים פגשתי בארץ לא מעט מאלפים טובים שהגיעו מכל קצוות קשת ההכשרות. המאפיין הבולט שחזר בכולם הוא כשרון, יצירתיות ואישיות – אלו דברים שכמעט לא ניתן ללמד מהיסוד.

כמו כן, יש משמעות גדולה לניסיון המעשי של המאלף שנצבר במהלך השנים ובמהלך ההכשרה עצמה. יש בתי ספר שבהם רוב ההכשרה היא תאורטית בלבד זאת בניגוד למקצוע, שהוא מאוד מעשי.

צוות המאלפים אצלנו במרכז הכלבני עמוס שיבולי

מאלף כלבים

עמוס שיבולי הינו מאלף כלבים מומלץ, המהווה חלק מצמד המובילים בתחום – עמוס שיבולי ואלה חבר, אשר מרכיבים יחדיו את הצוות המקצועי שלנו.

אלה חבר הגיעה מתחום כלבי השירות ועבודה בני נוער ופתרון בעיות התנהגות ובשנים האחרונות עוסקת רבות בתחום כלבי העבודה ובהדרכה.

עמוס שיבולי הינו מאלף כלבים ותיק, מוערך וידוע בתחום הכלבני, בעל ניסיון רב שלמעלה מ-25 שנים, העוסק באילוף והכשרת מאלפים לתחומים שונים.

במרכז הכלבני הדגש הוא על הרבה מאוד מגע ועבודה עם הכלבים לצד השקעה רבה בתקשורת עם הבעלים והחיבור והתאמה האישית בין רצונותיהם וצרכיהם ליכולות הכלב וצרכיו לבין הפן המקצועי של האילוף.

כאמור, לעולם לא יהיה ניתן להחליף ניסיון, כשרון ויכולת אבחנה ואלה הן הנקודות החוזקה שלנו.