שיטות אילוף כלבים

אילוף כלבים היא חובה בסיסית לכל כלב.

 

אילוף כלבים אינו עוסק בלימוד פקודות בסיסיות בלבד, אלא מלמד את הכלב משמעת בסיסית והתנהגות בסביבה מרובת גירויים, לצד החובה לשמור על קשר עין עם הבעלים, ולהיות קשוב לפקודות שלו.

למידע נוסף חייגו

נפתח בכך שניתן לאלף את הכלב באופן עצמאי. קיימים מדריכים רבים, אותם ניתן למצוא בחנויות ספרים או באינטרנט. יחד עם זה, יש לציין שאילוף עצמאי לא יניב תוצאות הדומות לאלה של אילוף מקצועי.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של אילוף מקצועי:

אילוף כלבים עם מאלף פרטי

מדובר בשיעורים פרטיים עם הכלב שלכם. השיעורים מתקיימים בדרך כלל פעם, פעמיים בשבוע. המאלף עובד עם הכלב בנוכחותכם, דבר המוריד מכם דאגות שהכלב יסבול מאלימות למשל.

היתרון כאן הוא שהכלב מקבל תשומת לב מרבית. החסרונות הם שהכלב לא נחשף לגירויים של הסביבה, ומצריח גם תרגול מצידכם. על מנת שהכלב יידע את הפקודות היטב, אתם נדרשים לתרגל עם הכלב את הנלמד בתדירות גבוהה.

 לחצו כאן לפרטים אודות בחירת מאלף מקצועי

אילוף בקבוצות

סוג שני של אילוף כלבים הוא אילוף בקבוצות. גם כאן בשיעורים פרטיים של הכלב עם מאלף מקצועי. יחד עם זה השיעורים מתקיימים עבור קבוצת כלבים בו זמנית.

גם כאן, כל כלב מקבל תשומת לב פרטית, ואילוף בהתאם לרמתו של הכלב. יחד עם זה, כאן הכלבים נחשפים לגירויים סביבתיים, ולמשחקים, והתנהלות עם כלבים אחרים. במקרה זה ניתן לעבוד על ההתנהגות של כלבים בקבוצה. יש האומרים כי זו שיטת האילוף האופטימלית.

 לחצו כאן לצפייה בסרטוני אילוף כלבים

פנסיון כלבים לאילוף

אפשרות אחרונה היא פנסיון כלבים לאילוף. במקרה זה אתם מביאים את הכלב לאילוף בתנאי פנימייה. האילוף נמשך בדרך כלל מספר שבועות.

פנסיון לאילוף כלבים מיועד בדרך כלל לאנשים שאין להם זמן לתרגל עם הכלב את הנלמד בשיעורים פרטיים, או לכלבים עם בעיות התנהגות קשות.

כאשר הכלב נשלח לפנסיון הבעלים נשאר ללא היכולת לפקח על תהליך האילוף של הכלב. חשוב, במקרה זה, לקבל את מירב המידע אודות הפנסיון אליו תשלחו את הכלב. חשוב לבדוק את הניסיון, ואת האיכות של המאלפים בפנסיון זה. יש לדאוג שהכלב יהיה בידיים טובות, וייהנה מתנאי מחייה טובים.

לחצו כאן לפרטים אודות פנסיון כלבים