גזע כלבים קאנה קורסו

גזע כלבים קאנה קורסו

קאנה קורסו מאפיינים

קאנה קורסו (באנגלית: Cane Corso) הוא אחד מגזעי הכלבים העתיקים ומשערים הוא היה קיים עוד בתקופת הרומאים. שמו מגיע מהשפה הלטינית ופירושו "כלב שומר ראש", כלבי הגזע ידועים בממדים הגדולים שלהם, בשרירי גופם המפותחים, הם בעלי ראש גדול ונראים מאוד ערניים, מפחידים ומרתיעים. הקאנה קורסו הוא כלב חכם, נאמן, מסור ומאוד אוהב לרצות את בעליו. מצד שני, הקאנה קורסו הוא כלב אסרטיבי ועקשן שעלול לשלוט בבעלים לא מנוסה. מומחים משערים כי מוצאו של הגזע הוא מכלבי המולוסוס, שמקורם ביוון העתיקה ובזמן כיבוש יוון ע"י רומא, הם הובאו לאיטליה והורבעו עם גזעי כלבים איטלקים מקומיים וכך נוצרו הגזעים קאנה קורסו וגזע המסטינו נפוליטני. בתקופה העתיקה הם שימשו ככלבי מלחמה ומשימתם היתה לתקוף את קווי האוייב עם דליי שמן רותח הקשורים על גבם. לאחר נפילת אימפריית רומי העתיקה, כלבי הקאנה קורסו החלו לשמש ככלבי עבודה לציד חזירי בר, עבודות חווה, הובלת בקר וככלבי שמירה אימתניים.

 • סוג הגזע: כלב עבודה (Working Dogs).
 • משקל: 41 עד 54 קילוגרם (כולל הבדלים בין נקבות לזכרים).
 • גובה: 58 עד 68.5 סנטימטר (מהרצפה עד לכתפיים).
 • תוחלת חיים: 10 עד 12 שנים (זו תוחלת חיים סבירה ביחס לגזעים אחרים).
 • הערכת מצב בריאות הגזע: ממוצע ביחס לגזעי כלבים אחרים (ישנם גזעי כלבים עם נטייה מוגברת למחלות מסוימות).

טיפול, תחזוקה ותנאי מחייה

 • עליה במשקל: בעלי נטייה רבה לעליה במשקל.
 • נשירת פרווה: משירים פרווה במידה מתונה.
 • טיפוח: קל מאוד לשמור על הפרווה שלהם מטופחת (יש גזעי כלבים שצריכים סירוק, אמבטיה ותספורות וגזעים אחרים קלים יותר לטיפוח).
 • ריור (הפרשת ריר): מזילים הרבה ריר (יש גזעים שמריירים הרבה ואחרים פחות, וגם בעלים שאכפת להם וכאלה שפחות אכפת להם).
 • תנאי מזג אוויר: מתאימים במידה מתונה למזג אוויר קר ומתאימים טוב למזג אוויר חם.
 • מגורים בדירה: לא מתאימים לחיים בדירת מגורים (גזעי כלבים עם רמות אנרגיה נמוכות יתאימו לחיים בדירת מגורים וכאלה שהם מאוד אנרגטיים מתאימים יותר למגורים בבית עם חצר).
 • מתקשים להישאר לבד בבית: מאוד קשה להם.
 • כלבי הגזע צריכים בעלים עם ניסיון בגידול כלבים: חובה בעלי ניסיון.

קאנה קורסו תכונות אופי והתנהגות

כלבי הגזע נחשבים ככלבים מאוד חכמים

מבחני חוכמה או אינטליגנציה בכלבים בודקים את יכולתו של הכלב לבצע משימות שאליהם הגזע הושבח כמו: משימות רעייה, איתור, שמירה, תפיסה והבאה או משימות של כלבי לוויה. כמו כן, נבדקת יכולתו הקוגניטיבית של הכלב לפתור בעיות בעצמו וכמו כן, המשמעת והצייתנות שלו שמעידים על יכולתו ללמוד מן האדם.

כלבי גזע הקאנה קורסו נחשבים קלים לאילוף

ההבדל בין כלבים קשים לאילוף וכלבים קלים לאילוף הוא בכך שהאחרונים הם בעלי יכולת טובה יותר לקשר בין הפקודות שניתנו להם ולפעולה שנדרשת מהם ולכן אילופם ידרוש פחות זמן ופחות חזרות.

כלבי הגזע נחשבים ככלבים קצת רגישים

כלבים בעל רמת רגישות גבוהה הם כלבים שלוקחים ללב במהירות ובקלות ומספיק מבט חודר של בעליהם בכדי שהם ירגישו מבוישים ונעלבים. לעומת זאת, כלבים בעלי רמת רגישות נמוכה הם בעלי עור של פיל והתנהגות שהיא איזי גויינג. כלבים בעלי רמת רגישות נמוכה יסתדרו מצוין גם בבית עם המון ילדים, צעקות מריבות ובלגאן.

כלבי קאנה קורסו מרעיפים חיבה על משפחתם במידה רבה

יש גזעי כלבים יותר ידידותיים ויש שהם פחות ידידותיים, עצמאיים ושמשאירים רושם של דיסטנס (ריחוק) עם משפחתם.
כמובן שלא רק ההבדלים הגנטיים קובעים כאן אלא, גם סביבת הגידול וכך כלבים שגדלים בתוך דירה עם משפחתם יהיו יותר קרובים לבני הבית מאשר כלבים שגדלו בחצר.
גזעי השרפיי והצ'או צ'או הם דוגמה לכלבים שפחות מרעיפים חיבה ויוצרים רושם יותר מרוחק.

כלבי גזע הקאנה קורסו פחות מהממוצע מבחינת חברותיות כלפי ילדים

כלבים חברותיים כלפי ילדים הם כלבים בעלי רמת סלחנות גבוהה לליטופים וחיבוקים חזקים, לילד שדורך בטעות על כף רגלו של הכלב, לצעקות, רעש ובלגן שמאפיינים חבורות ילדים.

כלבי הגזע חשדנים כלפי זרים

יש גזעי כלבים יותר חשדנים כלפי זרים ויש שפחות ואפילו כאלה שהם מאוד ידידותיים גם כלפי זרים. בדרך כלל, כלבים ששימשו בעבר ככלבי שמירה יהיו חשדניים יותר ואגרסיביים יותר כלפי זרים. אך, חשוב לזכור גם גם לתנאי הגידול יש השפעה רבה על מידת חשדנותו של הכלבים לזרים וכלבים שעברו סוציאליזציה טובה ונחשפו לסוגים שונים של אנשים יגיבו בצורה טובה יותר כלפי זרים.

רמת אנרגיה ופעלתנות

כלבי הגזע הם בעלי רמת אנרגיה גבוהה

יש גזעי כלבים אנרגטיים וכאלה שהם פחות אנרגטיים. כלבים בעלי רמת אנרגיה גבוהה הם כלבים נמרצים שאוהבים לרוץ, לחפור, לנשוך חפצים ואם לא תינתן להם הזדמנות להוציא את המרץ שלהם, הם יוציאו אותו בדרכים הרסניות שבעליהם לא יאהבו (כמו לדוגמה לעיסת הריהוט בבית).

קאנה קורסו הם כלבים בעלי רמת אינטנסיביות ממוצעת

כלבים בעלי רמת אינטנסיביות גבוהה הם כלבים נמרצים, כאלה ששותים ואוכלים בלגימות גדולות ובאטרף, נכנסים במכשולים במקום לעקוף אותם, אם לא יעברו אילוף מתאים, הם ימשכו את בעליהם בעוצמה.

כלבי הגזע צריכים פעילות גופנית רבה מאוד

יש כלבים שצריכים יותר פעילות גופנית ואחרים פחות. בדרך כלל, גזעי כלבים ששימשו בעבר לרעייה, יזדקקו לפעילות גופנית מרובה יותר. חשוב לספק לכלב את צרכי הפעילות הגופנית שמתאימה לו בכדי שלא יוציא את מרצו בדרכים הרסניות.

כלבים מהגזע הם בעלי נטייה קלה לשוטטות

ישנם גזעי כלבים בעלי רמת שוטטות גבוהה שאוהבים לשוטט ולהרחיק באופן עצמאי ממקום מגוריהם.

כלבים מן הגזע נחשבים ככלבים בעלי יצר ציד במידה גבוהה מאוד

כלבים עם יצר ציד (Prey Drive) גבוה הם כלבים מהסוג שרודפים אחרי כל מה שזז, ציפורים, חתולים, מכוניות נוסעות וגם אחרי רוכבי אופניים או רצים.

קאנה קורסו נובחים או מייללים במידה ממוצעת

אם אתה מתגורר בדירת מגורים בבניין משותף רצוי שתבחר בגזע כלבים שקט יחסית. יש גזעי כלבים שנובחים הרבה יותר מגזעי כלבים אחרים.

כלבי הגזע אוהבים קצת לשחק

ישנם גזעי כלבים בעלי יצר משחק מאוד גבוה, הם אוהבים לרוץ ולהביא חפצים או להתחרות במשיכת סמרטוטים וכדומה. כדאי, לבחור בגזע כלבים שיצר המשחק שלו מתאים לבעליו.

קאנה קורסו למכירה או קנייה, בתי גידול של הגזע ועוד

יש לכם גורים מגזע קאנה קורסו או שבבעלותכם בית גידול לכלבי הגזע ואתם מעוניינים להציע אותם למכירה?
מעוניינים לקנות כלב מגזע קאנה קורסו ולא יודעים מאיפה להתחיל לחפש?
רשמו את פרטיכם כאן בתגובות אם אתם מחפשים גור או שבבעלותכם גורים מהגזע או בית גידול לכלבי הגזע.

הגב ראשון על הדף

הגב

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*